Első pillantásra roppant nehéznek tűnt ez a feladat, hogy a tanítási filozófiámról írjak, mivel ez annyira bonyolult és összetett dolognak tűnik, amit valójában nem is biztos, hogy meg tudok fogalmazni. Aztán elkezdtem gondolkozni, és böngészni az interneten, és rá kellett jönnöm, hogy valószínűleg ezt is túlbonyolítottam megint, mint minden más feladatot, mert tökéletes munkát szeretnék általában kiadani a kezem közül.
Az egyik legfontosabb elvem, amit mindig szem előtt tartok, amikor egy kistanításra vagy rendes órára készülök, amit én fogok megtartani, az a változatos módszerek alkalmazása. Úgy érzem, hogy kellő mennyiségű negatív példát láttam az általános és középiskolás éveim alatt arra, hogyan lehet a frontális oktatással megutáltatni egy komplett tantárgyat a gyerekekkel. Én hiszek abban, hogy nem lehet mindenki egyaránt jó minden tantárgyból, de meg kell adni mindenkinek az esélyt arra, hogy saját tanulási stílusukat alkalmazva dönthessék el ezt, ne a tanár vegye el tőlük az esélyt az egyhangú tanítási módszereivel. Tapasztalataim szerint az órák elején alkalmazott rövid bemelegítő játékok nemcsak a fiatalabb korosztálynak nyerheti el a tetszését, hanem a tinédzserek sőt a még a felnőttek számára is élvezetesek lehetnek. Hiszem, hogy még a száraz elméleti anyagotat is érdekessé lehet tenni kreatív módszerekkel.
Leendő angoltanárként azt is fontosnak tartom, hogy mindenki számára időt és teret biztosítsak a szóbeli kommunikáció gyakorlására, amire saját tapasztalataim szerint nem fektetnek elég időt az iskolák többségében. Az órákat is angol nyelven tervezem végig megtartani, ezzel is lehetőséget biztosítva a diákok számára a gördülékenyebb kommunikációra, valamint, hogy az agyuk "átálljon" az angolra. Angolul gondolkozzanak, kérdezzenek, létezzenek, legalább az órák ideje alatt. Az ismeretlen szavaknál a körülírás módszerét tartom az elsődlegesnek, az anyanyelvi megfelelő direkt kimondása helyett.
Sok fontos dolog kavarog még a fejemben, az eredményes pedagógusra jellemző tulajdonságokról, az oktatási stratégiákról, az oktatás szervezési módjairól, az értékelésről satöbbi. Úgy érzem, hogy a rossz tanári példák ellenére, az a maroknyi tanár, aki inspiráló volt számomra, nagyobb hatással voltak rám. Egy jó tanár inspirál, bátorít, vezet, fogja a kezedet amikor szükséged van rá. Mindig bátran fordulhatsz hozzá, ha kételyed merül fel. Én is ilyen tanár szeretnék
Véleményem szerint a tanítási filozófiám jelentős mértékben változott a tanári mesterképzés megkezdése óta. A korábbi években magántanítványaimat azok az elvek alapján oktattam, amiket én is tapasztaltam, ellestem tanulmányaim során más tanároktól, azonban a mesterképzésen minden egyes nap felfedezek valami újat, valami jobbat, amit beépíthetek a tanítási filozófiámba.